Straż Miejska dowozi żywność osobom na kwarantannie

Koronawirus. Straż miejska dowozi jedzenie osobom przebywającym na kwarantannie.


Po raz kolejny strażnicy miejscy zawieźli paczki żywnościowe osobom objętym w Płocku kwarantanną. Paczki przygotowane zostały przez pracowników MOPS-u.


Dostarczenie  produktów żywnościowych nie wymaga bezpośredniego kontaktu dlatego, też strażnicy zanim zostawią pod drzwiami paczkę dzwonią do osoby objętej kwarantanną informując, że zaraz ją dostarczą .  Po zostawieniu paczki pod drzwiami oddalają się na bezpieczną odległość i dopilnowują, żeby żywność została natychmiast odebrana przez właściwą osobę. Podczas tych działań strażnicy zachowują szczególne środki ostrożności. Mają założone rękawiczki i maseczki na twarzy, pojazd służbowy jest później ozonowany. 

 

W paczce, którą dostają  osoby przebywające na domowej kwarantannie jest  m.in. chleb, mleko, śmietana, makaron, płatki śniadaniowe, olej, cukier, soki, woda, mąka,  puszki, przeciery pomidorowy, włoszczyzna i wiele innych rzeczy z których można przez kilka dni przygotowywać sobie posiłki. W paczkach znajdują się również środki czystości i  higieny osobistej

 

Każdy, kto jest objęty kwarantanną, musi pamiętać, że absolutnie nie wolno wychodzić mu z domu.


Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu prawie 20 paczek żywnościowych trafiło również do osób bezdomnych. Wszystko to w ramach wspólnych kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych prowadzonych przez strażników miejskich i pracowników MOPS-u. Podczas tych działań pracownicy MOPS-u mierzyli  osobom bezdomnym temperaturę oraz tłumaczyli
a nawet wręczali specjalne ulotki z informacjami m.in. dotyczącymi  pierwszych objawów zakażenia. Wszystkie napotkane podczas tych działań osoby bezdomne odmówiły pomocy ze strony Straży Miejskiej i MOPS-u.

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif