Widzisz ! Reaguj !!

" Widzisz – reaguj” to hasło wspólnych działań Straży Miejskiej i  Komunikacji Miejskiej Płock, mających na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa, by nie być biernym i reagować w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami wandalizmu, czy zagrożenia bezpieczeństwa.


 Chuligani dewastują - wybijają okna, kradną lub uszkadzają kasowniki, niszczą fotele i inne elementy wyposażenia pojazdów, pokrywają szyby oraz ściany autobusów trudno usuwalnymi nalepkami, czy graffiti. Nie oszczędzają również infrastruktury -  niszczą wiaty, słupki, rozkłady jazdy, szyby i ławeczki. Szkody wyrządzone przez wandali przynoszą wymierne straty. Komunikacja Miejska nie jest  w stanie skutecznie przeciwdziałać aktom wandalizmu. Zróbmy to razem. KM-Płock wraz ze Strażą Miejską udostępniają bezpłatny numer 661 000 986 stwarzając bezpieczny sposób na aktywne włączenie się każdego, komu zależy na przeciwdziałaniu aktom wandalizmu i zagrożeniu bezpieczeństwa. Każda informacja zawierająca w treści numer taborowy autobusu, numer linii, miejsce zdarzenia pozwoli Straży Miejskiej na natychmiastowe podjęcie działań. Pomoże każdy sygnał.


W ciągu ostatnich lat w płockiej komunikacji miejskiej wiele się zmieniło. Wprowadzono nowe rozwiązania, po to, by korzystanie z transportu publicznego odbywało się w bardziej komfortowych warunkach i by było to odczuwalne przez pasażerów. Głównym celem wspólnej kampanii „Widzisz - reaguj” jest uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu, czy zagrożenia bezpieczeństwa oraz zachęcenie ich do szybkiego informowania Straży Miejskiej o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach.

 

 


POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif