kolejny elektryk w służbie Straży Miejskiej

Flota płockiej Straży Miejskiej powiększy się w tym roku o dwa nowe  pojazdy elektryczne. Wczoraj pierwszego elektryka Komendant Konrad Guzanek odebrał od Michała Okraszewskiego przedstawiciela Firmy Auto – Serwis Pasikowski Włocławek.

 

Firma ta wygrała w czerwcu przetarg na dostawę dwóch samochodów z napędem elektrycznym wraz z ich dodatkowym specjalistycznym wyposażeniem na potrzeby Straży Miejskiej.

 

Nowe Renault Kangoo to w pełni elektryczny samochód o realnym zasięgu do 200 km  zapewniający najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, ekologii i najnowszych technologii. Auto oferuje niezwykle płynną jazdę, bez hałasu silnika oraz emisji spalin, co na pewno wpłynie na poprawę ekologii w naszym mieście. 

Pojazd elektryczny będzie służył m.in. strażnikom dzielnicowym do wykonywania zadań patrolowych. Pojazd spełnia wymogi pojazdu uprzywilejowanego w ruchu drogowym.


Warto przypomnieć, że Miasto Płocka od lat prowadzi działania proekologiczne. A tabor Straży Miejskiej staje się coraz bardziej przyjazny środowisku naturalnemu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png