pamiętajmy o bezdomnych i ...uważajmy na bezdomnych

Chłodne noce sprawiają, że coraz częściej klatki schodowe, piwnice i przystanki autobusowe  stają się schronieniem bezdomnych. Strażnicy miejscy kontrolują już miejsca przebywania osób bezdomnych i udzielają pomocy. To jednak nie wystarczy – każdy z nas, ma moralny obowiązek reagowania i powiadamiania służb, jeśli wie  o osobie, która takiej pomocy potrzebuje.

 

Wczoraj po raz kolejny wezwani zostaliśmy na interwencję do trójki bezdomnych, którzy  zawsze  trzymają się razem. Kaśka, Monika i Szymon wszyscy są po trzydziestce. Upodobali sobie na spożywanie alkoholu i nocleg  jedną  z piwnic bloku przy ul. Słowackiego.  Niestety po raz setny odmówili pomocy. Prosili, żeby dać im spokój.

 


 


Z reguły, jeżeli osoby bezdomne  zachowują się kulturalnie, cicho i chcą tylko przenocować na klatce schodowej czy w piwnicy to, mieszkańcy są  w stanie przymknąć na nich oko. Często jednak osoby bezdomne przesiadują w tych miejscach pod wpływem alkoholu, awanturują się i je zanieczyszczają. Czasami zdarzają się też sytuacje, że osoby bezdomne dogrzewają się na klatach paląc wkłady do zniczy.


W związku z tym, jeżeli zauważysz  gdziekolwiek,  osobę bezdomną, nie wahaj się i dzwoń po Straż Miejską – tel. 986. Być może bezdomny chce tylko przenocować. Wtedy funkcjonariusze  wskażą mu odpowiednie miejsce, a nawet tam zawiozą. 

 

 

 

 

 


 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png