nie daj zrobić się w jajo

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi służby mundurowe przeprowadziły działania pod kryptonimem "Nie daj zrobić się w jajo". Mieszane patrole składające się ze strażników miejski, policjantów i uczniów: Płockiego Uniwersytetu Ludowego oraz Centrum Naukowo – Biznesowego Feniks S.C. w rejonach galerii handlowych, hipermarketów i targowiska miejskiego rozdały prawie 1000 tysiąc ulotek. A wszystko w ramach  m.in. działań profilaktyczno - prewencyjnych skierowanych do mieszkańców miasta.


Okres przedświąteczny to czas wzmożonych zakupów, to czas kiedy wielu klientów sklepów i pasażerów komunikacji miejskiej pochłoniętych przygotowaniami, nie zawsze pamięta o swoim bezpieczeństwie. Niestety takie okazje wykorzystują złodzieje, włamywacze, czy kieszonkowcy.

 

Mundurowi rozdawali ulotki, które zawierały  porady dotyczące m.in. tego jak np. ustrzec się przed kradzieżą i zabezpieczyć mieszkanie lub samochód przed włamaniem. Na ulotkach poruszono również zagadnienie sąsiedzkiej czujności.

 

Strażnicy miejscy i policjanci prowadzili rozmowy z ludźmi, aby podczas robienia zakupów dokładnie pilnowali torebek, saszetek, w których mają dokumenty, klucze od mieszkania, pieniądze, czy inne cenne rzeczy. Radzono również, jak przygotować samochód przed podróżą oraz jak oznakować znicze i stroiki wielkanocne przed kradzieżą.

 

Po raz kolejny tego, typu działania spotkały się z dużym zainteresowaniem i aprobatą ze strony mieszkańców miasta. Przeprowadzone rozmowy,  pozwoliły służbom mundurowym na pozyskanie ważnych  informacji, które w przyszłości posłużą do przeprowadzenia kolejnych kampanii społecznych, mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnienie ładu i porządku na terenie miasta. 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif